• یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶
  • اسبت ٢ محرم ١٤٣٩
  • Sunday, September 24, 2017
شناسه خبر: 177977 منتشر شده در مورخ: 1396/3/20 ساعت: 12:38 گروه: فوتبال  
اعلام مبلغ رضایتنامه شجاعیان برای انتقال به استقلال/ 1 میلیارد و 700 میلیون تومان!

اعلام مبلغ رضایتنامه شجاعیان برای انتقال به استقلال/ 1 میلیارد و 700 میلیون تومان!

گسترش‌ فولاد برای انتقال هافبک خود به استقلال تهران مبلغ سنگینی را برای صدور رضایتنامه این بازیکن تعیین کرد.

به گزارش آس پرس این روزها در مورد انتقال داریوش شجاعیان از گسترش‌فولاد به استقلال اخبار زیادی منتشر می‌شود و این در حالی است که به صورت رسمی باشگاه گسترش‌فولاد برای انتقال هافبک خود به استقلال تهران مبلغ سنگینی را برای صدور رضایتنامه این بازیکن تعیین کرده است.

 

بر همین اساس هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل گستر‌ش‌فولاد گفت: هر بازیکن در فوتبال بین‌المللی که دارای قرارداد با یک باشگاه حرفه‌ای است، در صورتی که قصد جدا شدن داشته باشد باید دو برابر مبلغ قرارداد خود را به حساب باشگاه واریز کند تا بتواند قراردادش را فسخ کند.

 

وی ادامه داد:‌چون این موضوع در فوتبال ایران هنوز شناسایی نشده، برخی افراد که با این دیدگاه حرفه‌ای آشنایی ندارند تصور می‌کنند که این شرایط نوعی سنگ‌اندازی برای انتقال بازیکنان است. از طرف دیگر ماده ۱۸ که اخیرا به آئین‌نامه نقل و انتقالات فیفا اضافه شده معتقد است که باشگاه و بازیکن می‌توانند قراردادی تحت عنوان حق اقتصادی امضا کنند که در صورت انتقال بازیکن مذکور به باشگاه‌های دیگر، بازیکن فوق تا چندین سال به باشگاه پرورش دهنده خود مبالغی را پرداخت کند.

 

نصیرزاده افزود:‌این در حالی است که بازیکنان فقط به دریافت مبلغ قرارداد خود رجوع می‌کنند و طوری در فوتبال ایران جا افتاده که فقط باید بازیکن از باشگاه پول بگیرد و پول گرفتن باشگاه از بازیکن نوعی تجارت غیرمتعارف در اینجا محسوب می‌شود. در حالی که آداب بین‌المللی حاکی است برای مثال وقتی داریوش شجاعیان با قرارداد ۸۵۰ میلیونی قصد جدایی دارند باید یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون برای باشگاه واریز کند تا قراردادش فسخ کند. این یک قاعده بین‌المللی است و در تمام کشورهای صاحب نام امری مرسوم.

 

وی در پایان گفت: اتفاقا بر همین دلیل بازیکنان بین‌المللی برای اینکه بتوانند به راحتی جدا شوند مبلغ قرارداد خود را در حد متعارف نگه می‌داند تا مجبور نشوند مبلغ گزافی را به باشگاه برای فسخ قراردادشان پرداخت کند.

google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی :
captcha
تازه ترین اخبار
پربیننده ترین اخبار
پر بحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0840 sec