• یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶
  • اسبت ٢ محرم ١٤٣٩
  • Sunday, September 24, 2017
شناسه خبر: 177973 منتشر شده در مورخ: 1396/3/20 ساعت: 12:11 گروه: فوتبال  
رونالدو به رکورد دایی می‌رسد؟

رونالدو به رکورد دایی می‌رسد؟

رونالدو به پیشروی خود در جدول گلزنان ملی جهان ادامه می دهد. کاپیتان پرتغال حالا با ۷۳ گل، نهمین گلزن ملی جهان است.

به گزارش آس پرس جدولی که سالهاست صدرنشینی آن در دست علی دایی است. علی دایی حدود ۱۴ سال است که عنوان بهترین گلزن ملی تمام ادوار را از آن خود کرده است. دایی در آخرین روزهای سال ۲۰۰۳ با زدن یک گل به کویت به ۸۵ گل ملی رسید و با شکستن رکورد ۸۴ گل ملی فرانس پوشکاش افسانه‌ای به بهترین گلزن ملی تاریخ تبدیل شد. دایی به آن رکورد بسنده نکرد و با اضافه کردن گلهای ملی‌اش به ۱۰۹ رکوردی از خود به جا گذاشته که شکسته شدنش ماموریتی غیر ممکن به نظر می رسد.

 

با این وجود از گلزنی های رونالدو در بازی های اخیر ملی نباید غافل شد. رونالدو ۳۲ ساله حالا ۷۳ گله و به نهمین گلزن ملی دنیا تبدیل شده است. رونالدو این ۷۳ گل را در ۱۳۹ بازی به ثمر رساند.

 

آیا رونالدو می تواند به رکورد ۱۰۹ گل دایی برسد؟

 

روی کاغذ رونالدو برای شکستن رکورد دایی شانس دارد. رونالدو ۱۵ سال است پیراهن پرتغال را برتن می کند در بعضی سالها او در گلزنی بسیار ناموفق بوده اما چند سالی است که در گل ملی زدن موفق عمل می کند، او در سال ۲۰۱۶، ۱۳ گل زد، درکنارش در سال ۲۰۱۵ تنها سه بار موفق به گلزنی برای پرتغال شد.

 

رونالدو در یک صورت می تواند به دایی برسد؛ اینکه پنج، شش سال دیگر بازی کند و در این مدت سالی شش، هفت گل بزند؛ با این فرمول رونالدو می تواند به ۳۶ گل ملی دیگر برسد و خود را به دایی برساند. رونالدو البته اگر بخواهد مثل سال ۲۰۱۶ گل بزند می تواند تا سال ۲۰۲۰ خود را به علی دایی نزدیک کند.

 

آنچه مشخص است رونالدو به زودی با زدن چند گل ملی دیگر چندین پله در جدول گلزنان ملی جهان صعود خواهد کرد. پرتغال در جام کنفدراسیونها حاضر است و رونالدو می تواند حداقل پله ۷۷ گله را بگیرد و به پنجمین گلزن برتر تاریخ تبدیل شود.

 

سایر گلزنان؛

 

در حال حاضر از بین مهاجمان کنونی تیم های ملی به غیر از رونالدو ۱۰ بازیکن دیگر هم هستند که حداقل ۵۰ گل ملی دارند با این وجود بعید است آنها به دایی نزدیک شوند و اگر بتوانند خود را ۷۰ گله کنند کار بزرگی انجام داده‌اند.

 

لیونل مسی ۵۸ گله است، با توجه به روند گلزنی مسی در تیم ملی او خیلی هنر کند به جمع ۱۰ گلزن برتر تاریخ وارد می شود.

 

کلینت دمپسی(آمریکا-۵۶ گل)، وین رونی( انگلیس- ۵۳ گل)، سانیل چهتری( هند- ۵۳ گل)، نیمار(۵۲ گل)، علی اشفق(مالدیو- ۵۲ گل)، بدر المطوع( کویت- ۵۱ گل)، شین جی اوکازاکی(ژاپن- ۵۰ گل)، ادین ژکو( بوسنی-۵۰ گل) بازیکنانی که حداقل ۵۰ گل ملی زده‌اند و در حال حاضر بازی می کنند. در بین این بازیکنان فقط نیمار را باید یک خطر برای دایی دانست. نیمار حداقل ۱۰ سال دیگر پیش رو دارد و می تواند حداقل ۵۰ گل دیگر به ثمر برساند.

 

گلزنان برتر ملی؛

 

۱.علی دایی (ایران) ۱۰۹ گل در ۱۴۰ بازی ملی

 

۲.فرانس پوشکاش(مجارستان/اسپانیا) ۸۴ گل در ۸۹ بازی

 

۳.کونیشیگه کاماموتو(ژاپن) ۸۰گل در ۸۴ بازی

 

۴.حسین سعید( عراق) ۷۸ گل در ۱۳۷ بازی

 

۵.پله( برزیل) ۷۷ گل در ۹۱ بازی

 

۶.گودفری چیتالو( زامبیا) ۷۶ گل در ۱۰۸ بازی

 

۷.ساندور کوچیس ( مجارستان) ۷۵ گل در ۶۸ بازی

 

۸.بشار عبداله( کویت) ۷۵ گل در ۱۳۳ بازی ملی

 

۹- رونالدو( پرتغال) ۷۳ گل در ۱۳۹ بازی ملی

google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی :
captcha
تازه ترین اخبار
پربیننده ترین اخبار
پر بحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0906 sec